21 березня – Всесвітній день лісів

https://i.ytimg.com/vi/750zRcZj2Lg/maxresdefault.jpg

 

 

 

     Наша планета являє собою єдиний організм, в якому, як і в людському організмі, абсолютно немає нічого зайвого, і кожен його елемент важливий, гармонійно підтримує і наповнює життям, і своїм неповторним різноманіттям все навколо. Ліси на нашій Землі займають цілу третину всієї суші нашої планети.  

     На превеликий жаль, вирубка лісів, подібно найпотужнішим ураганам і катастрофам, почала тіснити і знищувати цей природний потенціал. Станом на початок 21-го століття вирубка лісів продовжилася загрозливими темпами і проблема їх збереження вийшла на невідкладний міжнародний рівень, вимагаючи якнайшвидшого прийняття належних заходів і ефективних практичних рішень.

http://zoo.kharkov.ua/sites/default/files/styles/270x180/public/images/2018-03/les_04.jpg?itok=LLCfd3vqhttp://zoo.kharkov.ua/sites/default/files/styles/270x180/public/images/2018-03/les_05.jpg?itok=wz44M9Eo

     Проблема вирубки лісів вже була піднята міжнародним співтовариством. Окреслені тоді тенденції широкомасштабної вирубки лісів вже змусили відверто заявити про проблему і це сталося на шістнадцятій сесії Конференції Продовольчої і сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй, що відбулася в листопаді 1971-го року. Тоді держави-члени цієї організації висловилися на підтримку проведення щорічної акціїВсесвітнього дня лісового господарства”, яку погодилися проводити 21-го березня. Неодноразово звертаючись до проблем збереження лісових масивів по всій планеті, на рівні ООН, 21-го грудня 2012-го року, резолюцією Генеральної АсамблеїA/RES/67/200, був заснований Міжнародний день лісів.

     Резолюція закликає всі держави-члени організовувати заходи, що стосуються всіх типів лісів та дерев, наприклад, кампанії посадки дерев.

     Ліси є найбільш біологічно різноманітними екосистемами суші, де мешкає та виростає більше половини наземних видів тварин, комах та рослин. Ліси - це також житло, робота та безпека для залежного від них населення.

http://os1.i.ua/3/1/7460987_854a0499.jpg

     Ліси відіграють ключову роль у боротьбі зі зміною клімату. Ліси сприяють підтриманню збалансованого вмісту кисню, вуглекислого газу та вологи в повітрі. Захищають вододіли, які забезпечують приплив прісної води в річках.

     Однак, незважаючи на екологічні, економічні, соціальні та медичні властивості глобальна вирубка лісів продовжується загрозливими темпами по 13 мільйонів гектарів лісу щороку. Поряд з цим ліси гинуть від пожеж, природних катастроф, хвороб та інших причин. Скорочення площі лісових масивів веде до непоправних негативних процесів, що мають глобальне значення для всієї природи та життєдіяльності всього людства.

Управління екології та природних ресурсів Житомирської облдержадміністрації наголошує, що ліси є загальним надбанням людства. Цінуймо ліссправжнє багатство, дароване природою!